De Healthchef & Voedingsdeskundige
Tijdens alle detoxweekenden bereidt onze health chef Marianne van den Heuvel met liefde alle sappen en maaltijden. Het is haar passie om mensen te verrassen en te helpen hun weg te vinden in de energie-volle plantaardige keuken. Haar focus ligt op voeding met levenskracht & bewustzijn wat voeding doet met je lichaam & geest.
Zij heeft zelf een lange weg bewandeld van yogabeoefening, verschillende yogaopleidingen (Vinyasa en Kundalini) om zich daarna meer te specialiseren op voeding en het verteren van voedsel in het specifiek. Het is daar waar yoga en voeding samen komen; een prachtige combinatie om blokkades los te kunnen laten en je lichter en vitaler te voelen. Zij is een gecertificeerd raw food chef en ayurvedisch voedingsdeskundige.
Marianne heeft een aantal jaren in de Filippijnen gewoond, maar inmiddels woont zij met veel plezier in Amsterdam waar zij met Kokokitchen workshops aanbiedt, catering voor particulieren verzorgt en kookt tijdens yogaretraites & trainingen. Zij gebruikt de Ayurvedische voedingsleer en ook technieken uit de raw food keuken om zo tot een balans te komen die voor iedereen geschikt is en in elk seizoen past.
De Yogadocenten*
Hedi de Vree
Toen Hedi in 2008 voor het eerst een yogales inliep voelde ze zich stijf, lomp, onzeker en onhandig. Het was dus tegen haar eigen verwachtingen in dat ze verliefd werd op de houdingen, de ademhaling, de stilte en de flow. Ze vond in yoga een manier om met de uitdagingen van het gewone leven om te gaan, en ontdekte dat ze op een ontspannen manier het leven tegemoet mocht komen. Ze werd gelukkiger, en gezonder.
Sinds die eerste les volgde ze vele opleidingen en cursussen in verschillende stijlen en tradities, en schreef ze een boek over hoe yoga haar leven veranderde (Blijven ademhalen). In haar lessen, workshops en retraites zorgt ze ervoor dat iedereen zich welkom en gezien voelt, ongeacht lichaamssoort, persoonlijkheid of achtergrond. Haar intentie in het lesgeven is anderen in hun kracht te zetten op hun pad naar meer geluk en gezondheid.
Detox betekent voor Hedi op een liefdevolle manier met het lichaam, de psyche en de ziel omgaan. In een retraite weekend bij Hedi ligt de nadruk van de yoga op yin en yin/yang yoga om alle meridianen en organen te balanceren en het hele lichaam van binnenuit te cleansen. De practice is toegankelijk voor yogi's van alle niveaus.
Thirza van de Hoef
Thirza is yogadocente, counselor en coach. Zij rondde haar studies af in de psychologie en sport en in 2004 kwam ze in aanraking met yoga. Dit werd de passie in haar leven. Na het volgen van zeer gedegen yoga-opleidingen en haar manier van lesgeven is ze uitgegroeid tot één van de meest toonaangevende docenten op het gebied van yin, vijana en ashtanga yoga. Regelmatig is ze te zien in Yoga Magazine en Happinez en op verschillende festivals.
Thirza is naast yogadocente ook trainer, counselor en vitaliteitscoach. Ze heeft lange tijd gewerkt als voedingsadviseuze en psychotherapeut. Uiteraard heeft ze een grote passie voor gezonde voeding en vitaliteit, dus zal je deze weekenden ook vanuit haar eigen ervaring naar een gezond en vitaal leven begeleiden. Detoxen is voor haar niet vanuit een streng regime vasten, maar vanuit liefde voor lichaam, geest en emoties een detox voor het totale zijn te bewerkstelligen. Alle lagen zijn verbonden - lichamelijk, geestelijk, emotioneel, spiritueel - en we kunnen het een niet los zien van het ander. Binnen het weekend zullen al deze niveaus dan ook waar mogelijk aangeraakt worden. De yogalessen zullen zacht zijn, hatha flow en yin.