Yoga & Meditatie in Italië

Bijzondere retraite in een van de mooiste retreatcentra van Europa!

Bovenop een berg met een spectaculair uitzicht over een meer bevindt zich misschien wel één van de mooiste retreatcentra van Europa! Kosten noch moeite zijn gespaard om hier een plek neer te zetten waar je altijd naartoe terug wilt keren. Niet alleen door de schoonheid, maar ook door de bezieling van de mensen die er werken. Op vaste programma's kun je hier terecht om te ontspannen en contact te maken met jezelf door o.a. yoga- & meditatielessen. In combinatie met de natuur, het heerlijke eten en de adembenemende spa, kom je als herboren terug. Niet voor niets een van onze populairste bestemmingen! Lees hier mijn persoonlijke blog over mijn bezoek.

"Ik heb een ongelofelijke mooie week gehad omringd met fijne mensen en energie. Alles is tot in de puntjes verzorgd waardoor je in je ervaring op alle vlakken ondersteund en begeleid wordt. Het voelt echt als een droom en ik had geen betere ervaring kunnen wensen." - Lotte

Accommodatie

Vanaf het meer kronkelt er een weggetje de berg op, door een dorpje heen en dan opeens verschijnt er tuin met een soort tempel in het midden en daarachter, op de rand van de klif een rij charmante huizen, nieuw, maar in oude stijl opgetrokken. Het is net een klein dorpje met een straatje erin, poortjes tussen de huizen en een toren met een grote klok.  Zodra je binnenstapt ontvouwt zich het spectaculaire uitzicht over het meer. Vanaf het restaurant, het terras en de spa kun je uren turen in de verte en je leven overdenken. Hier ben je echt weg van alles en iedereen, terug bij jezelf.

De inrichting is tot in de puntjes verzorgd, met prachtige materialen en lichte kleuren. Je hebt echt het gevoel in een 5-sterren hotel te zijn zonder dat je dit in de prijs terug ziet. Qua kamers kun je kiezen uit verschillende opties, gedeeld of single, met meer- of tuinzicht. En wil je helemaal iets bijzonders boek dan een premium single kamer, enkele hebben namelijk een waanzinnig koperen bad op het eigen balkon! Premium tweepersoonskamer hebben geen bad maar deze kamers zijn wel groter dan de standaard tweepersoonskamer en hebben altijd lake view. Welke je ook kiest, alle kamers zijn even sfeervol en verzorgd en hebben een eigen badkamer en WC. 

Het hart van deze plek is de imposante “tempel” in de tuin. Bovenin zit een schitterende koepel met een enorme kroonluchter waar je wel uren mediterend door wilt brengen, de energie is er geweldig. Ook de andere yogazaal met uitzicht op het terras en de bergen is heel fijn. De kok is een vrolijke Italiaan die drie keer per dag de lekkerste (vegetarische) maaltijden voorschotelt.

De spa is vrij toegankelijk en er is een sauna, een hamam, een zwembad en een jacuzzi van waaruit je ’s avonds al bubbelend een geweldig uitzicht hebt over alle lichtjes beneden bij het meer. Ook zijn er behandelkamers en kun je verschillende massages boeken. Meer therapeutische sessies zijn ook mogelijk om te boeken.

Yoga & Meditatie

De yoga en meditatie worden gegeven door verschillende docenten en zijn toegankelijk voor elk niveau. De yogalessen zijn vaak een combinatie van dynamische Vinyasa lessen en rustige Hatha of Yin lessen afhankelijk van de teacher die lesgeeft. Deze locatie biedt programma's aan op vaste data, kijk voor meer onder het kopje 'Prijs en Periode'. 

Programma

Er zijn verschillende programma's van 3 5, 6, 7 of 8 dagen. De data van deze programma's staan vast, kijk voor meer info hierover onder het kopje 'Prijs & Periode'. Welke duur je ook kiest, je dag zal bestaan uit een mix van twee yogalessen, twee meditatielessen en een open sessie, drie maaltijden per dag en voldoende tijd daar tussenin om heerlijk met een boek op het terras te liggen, te ontspannen in de spa, een massage te ondergaan of te wandelen in de omgeving. Het programma is vrijblijvend dus je kunt zelf kiezen wat bij jouw ritme past.

Op de dag van aankomst kun je vanaf 14:00 uur inchecken in je kamer en om 15:00 uur start de welkomstmeeting.  Indien je op de dag van aankomst lunch wilt gebruiken dan zijn de extra kosten hiervoor €15. Op de dag van vertrek eindigt het programma na de lunch. Indien je al vroeger vertrekt dan is er de mogelijkheid om sandwiches mee te nemen voor onderweg.

De dagindeling ziet er globaal als volgt uit:

  • 07:45 - 08:30 meditatie
  • 08:30 - 09:30 ontbijt 
  • 09:30 - 11:00 vrije tijd - to enjoy your own rhythm
  • 11:00 - 12:30 yoga practice
  • 13:00 - 14:00 lunch
  • 14:00 - 16:00 vrije tijd - to enjoy your own rhythm
  • 16:00 - 17:00 open sessie
  • 17:00 - 18:30 yoga practice
  • 19:00 - 20:00 diner
  • 20:30 - 21:15 meditatie

Prijs & Periode

Bovenstaande prijzen zijn p.p.

Let op: De 4-persoonskamers bieden twee (hele mooie design) stapelbedden. De hermitage is een klein appartement met keuken en heeft 2 eenpersoonsbedden en beneden een stapelbed. 

De premium kamers zijn groter dan de 'normale' kamers en hebben het beste uitzicht. Alle premium kamer en single kamers hebben een tweepersoonsbed dus ook geschikt voor koppels. De twin kamers hebben twee eenpersoonsbedden.

Toeslag van €50 per kamer in juli en augustus. 

Inclusief

  • alle overnachtingen
  • alle maaltijden (vanaf diner dag van aankomst tot en met lunch dag vertrek)
  • alle yoga- en meditatiesessies
  • onbeperkt thee, koffie en fruit
  • gebruik van het zwembad en alle spafaciliteiten (sauna, stoombad, jacuzzi)
  • ontvang gratis receptenboekje na afloop van je reis
  • EXTRA voor onze klanten: 2 maanden gratis abonnement op Delight Online bij thuiskomst

Exclusief

  • retourticket Milaan Malpensa
  • transfer van en naar de retreat (cash betalen)
  • reis- en annuleringsverzekering (wel verplicht)
  • massage (50-60 minuten / €90-€110)
  • €15 boekingskosten
  • €5 p.p. verplichte bijdrage SGR*

*Dit is een bijdrage die SGR per 1 februari 2021 verplicht heeft ingesteld voor alle reizigers via aangesloten reisorganisaties

Transport

Het makkelijkst is om op Milaan MALPENSA te vliegen (let dus op dat je dit vliegveld kiest, Milaan heeft er meerdere). Deze luchthaven ligt het dichtstbij. Vanaf daar zijn er meerdere manieren om naar de retreat te komen. Het retreatcentrum ligt bij Lago d'Orta op een uur rijden vanaf Milaan Malpensa.

  • Check-in op de dag van aankomst vanaf 14:00 uur in de kamer. Kom je al eerder aan dan kun je van tevoren doorgeven of je gebruikt wilt maken van een extra lunch, prijs €15. De welkomstmeeting start om 15:30 uur, zorg er dus voor dat je er dan bent. Het diner dat daarop volgt is inclusief.
  • Check-out op de dag van vertrek is om 10:00 uur uit de kamer zijn, de lunch is nog inclusief.

Een private transfer vanaf luchthaven Malpensa kost €150 voor een enkele rit maar er wordt geprobeerd deze door meerdere deelnemers te laten delen zodat de kosten gedeeld worden (tot 3 personen €150, vanaf 4 personen totaalprijs €200). Deze transfer duurt ongeveer 5 kwartier. Een paar dagen voor vertrek zal Sara (ons contactpersoon) kijken wie er allemaal die dag aankomt en zal proberen zoveel mogelijk mensen te koppelen. Als je dus gebruik wilt maken van deze transfer, mail Sara dan van te voren je vluchtgegevens (meer info hierover vind je in je bevestigingsmail). LET OP: De taxirit dient in cash betaald te worden aan de taxichauffeur.

Een andere mogelijkheid is een shuttlebus naar Gravallona Toce te nemen die dichterbij het meditatiecentrum ligt en vanaf daar een taxi te nemen naar en het centrum. De kosten zijn €14 voor de bus en ongeveer €50 voor de taxi. Je bent dan ongeveer 1,5 uur onderweg. Kijk hier voor de mogelijkheden Let op: plekken in het busje zijn beperkt dus boek deze op tijd.

Je kunt natuurlijk ook een auto huren. Dat geeft je veel vrijheid, ook om de prachtige omgeving te verkennen (hoewel je daar niet heel veel tijd voor hebt wanneer je aan het programma mee wilt doen).

Mocht je hulp willen hebben bij het boeken van je vlucht, dan kun je contact opnemen met onze partner Bianca Soolsma via bianca.soolsma@travelcounsellors.nl of 036-5352179.

Duurzaam reizen!

Boek je vluchten via www.flygrn.com. Zij compenseren de Co2 uitstoot van je vlucht direct met hun verschillende duurzame projecten.

Wil je liever op een meer duurzamere manier reizen kies dan voor de trein! Vanaf Amsterdam reis je in ongeveer 12 uur naar Milaan. Bekijk de mogelijkheden via Happy Trail!

Deze reis:

Prijzen vanaf: €517 p.p.

Periode:

Yoga & Meditatie in Italië

Prijzen vanaf: €517 p.p.

Boek deze reis

Ervaringen van ons:

Flabbergasted, misschien is dat het beste woord dat omschrijft hoezeer ik onder de indruk ben van deze plek. Spectaculair …lees meer

Ervaringen van anderen:

28 jan. 2023
Rond mijn 30e begon ik het pad van yoga, se weg terug naar mezelf.. Nu 14 jaar later, na zoveel verschillende …lees meer
S
16 nov. 2022
Ben een week verbleven op deze prachtige plek. Het was in 1 woord fantastisch! De rust, lieve mensen, heerlijk eten, goed …lees meer
Ellen

Deel met je vrienden:

Vergelijkbare reizen